Radość z małych rzeczy

Dopóki będziesz robił to, co robiłeś do tej pory,
będziesz uzyskiwał takie same efekty jak do tej pory.
Jeżeli nie podobają Ci się dotychczasowe efekty,
to musisz zmienić swoje dotychczasowe postępowanie.
Zig Ziglar

Zmiana jest na stałe wpisana w życie każdego człowieka. Ważnym aspektem osiągnięcia sukcesu jest umiejętność dostosowania się do ciągle zmieniającego się otoczenia. Aby Twoje działania były skuteczne musisz być elastyczny.

W każdym działaniu ważny jest plan i odpowiednia strategia realizacji tego planu. Powinieneś jednak być świadom tego, że z biegiem czasu trzeba uaktualniać swój plan, uwzględniając zmieniające się okoliczności. W takich momentach należy wykazać się swoją elastycznością. Im szybciej dostosujesz się do zmieniających okoliczności, tym szybciej osiągniesz sukces.

Bardzo często jest tak, że w pewnym momencie życia odczuwamy znudzenie. Kolejne takie same dni, z ciągle powtarzającymi się czynnościami sprawiają, że czujemy się źle. Popadamy w rutynę i przestajemy dostrzegać ważne rzeczy w naszym życiu. Aby obudzić się z tego niepożądanego stanu rzeczy, warto zmienić coś w swoim życiu. Warto wtedy udać się na przykład na jakąś wyprawę, spoglądając na swoje życie z nieco innej perspektywy.

Dzięki zmianie możemy na nowo odzyskać radość życia, ciesząc się z rzeczy, o których w dobie codziennej gonitwy, zwyczajnie zapomnieliśmy. Może się okazać, że gdy potem wrócimy do wykonywania tych samych czynności, to będziemy traktować je zupełnie inaczej. Wrócimy z nowym spojrzeniem na to, co wykonywaliśmy do tej pory. Dzięki temu będziemy mogli działać efektywniej.

Leave A Response

* Denotes Required Field