Jak trwale zmienić swoje postępowanie?

Jak często zdarza Ci się mieć jakieś postanowienia? Ile z nich udaje Ci się zrealizować? Miliony ludzi na całym świecie wyznacza sobie różne cele i postanawia się zmienić. Robią to bardzo często pod wpływem emocji.

Co może wywoływać emocje? Na przykład szkolenie motywacyjne lub książka motywacyjna. Może to być książka podobna do tej, którą teraz czytasz. Wiele ludzi ma też noworoczne postanowienia, które zazwyczaj nie są realizowane. Te wszystkie postanowienia powstają pod wpływem określonych emocji.

Nie wiem czy byłeś kiedyś na jakimś szkoleniu motywacyjnym. Jeśli nie, to powiem Ci jak to mniej więcej wygląda. Gdy jesteś na takim szkoleniu czujesz pozytywną energię. Trener tego spotkania wyzwala w uczestnikach motywację i chęć do działania. W uczestnikach wyzwalają się wówczas olbrzymie emocje. Myślą o tym, jak jeszcze mogą zmienić swoje życie. Problem w tym, że tej motywacji starcza im do zakończenia szkolenia… no może jeszcze na kilka godzin po szkoleniu.

Dlaczego tak się dzieje? Pamiętaj, że nie zmienisz swojego postępowania przez samo myślenie o zmianie. Szkolenia motywacyjne są dobre, bo motywują Cię do poprawy jakości Twojego życia. Prócz samego rozmyślania musisz jednak zacząć działać. Trener na szkoleniu zrobił swoje, ale po szkoleniu to od Ciebie zależy, jak dalej będzie się toczyło Twoje życie.

Powinieneś trenować nowe zachowania tak długo aż staną się Twoim nawykiem. Jeśli zaś staną się Twoim nawykiem, to nie będziesz musiał o nich myśleć. Twój umysł będzie traktował dane zachowanie jako standardowe. Nie będziesz musiał angażować w nie swojego świadomego umysłu. Wszystkim zajmie się Twoja podświadomość.

1 Comment

  • Damian

    Reply Reply 28 października 2010

    W 100% prawda, jak juz wiesz jak, potrzeba teraz juz tylko powtarzac i powtarzac czynnosc.

Leave A Response

* Denotes Required Field