Jak cieszyć się z małych rzeczy?

Umiejętność radowania się z małych rzeczy to bardzo ważna umiejętność. Ludzie oddają się w wir codziennych obowiązków, nie dostrzegając wspaniałych chwil, które przecież przytrafiają się im każdego dnia. Nie dostrzegają ludzi, którym wiele zawdzięczają. Pozwól sobie zatem na dostrzeżenie tych wszystkich małych rzeczy, które przecież mogłyby sprawić Ci wiele radości. Tymczasem nie sprawiają, ponieważ w ogóle ich nie dostrzegasz.

Przepraszam panią – rzekła jedna morska ryba do drugiej.
– Jest pani starsza ode mnie i bardziej doświadczona, pewnie będzie mi pani mogła dopomóc. Proszę mi powiedzieć, gdzie mogę znaleźć to, co nazywają oceanem? Szukałam już wszędzie – bez rezultatu.
– Oceanem jest miejsce, gdzie teraz pływasz – odpowiedziała stara ryba.
– To? Przecież to tylko woda… A ja szukam oceanu – odparła rozczarowana młoda ryba odpływając, by szukać gdzie indziej.

Może „ocean”, którego szukasz w życiu znajduje się dokładnie przed Twoimi oczami? Może pływasz w nim na co dzień, nie dostrzegając tego? Może to Twoi bliscy? Może to pomoc innym ludziom lub jeszcze coś innego sprawia, że możesz być szczęśliwym człowiekiem?

Niedaleko miejsca, gdzie mieszkam, pewna pani zbudowała domek dla kotów pod swoim balkonem. Codziennie je karmi i dba o to, aby osiedlowe koty miały schronienie. Niby zupełnie prosta rzecz, prosta czynność. To jednak jest prawdziwy sukces! Robić to, co się lubi, pomagać zwierzętom i czerpać satysfakcję z tak prostych rzeczy jak dokarmianie kotów. Założę się, że ta pani jest szczęśliwsza niż wielu bogatszych materialnie od niej sąsiadów.

2 Comments

  • anka

    Reply Reply 9 października 2010

    Najważniejsze, że ta Pani nie dba o opinie sąsiadów. Już wyobrażam sobie ich kpiny.Popieram jej inicjatywę , sama dokarmiam bezpańskie psy.

  • mini567

    Reply Reply 20 sierpnia 2012

    Racja, trzeba się cieszyć z małych rzcezy jak np. zmienanie tapety w telefonie, jedzienie lodów, ubranie się itp. Dzięki temu jesteś szczęśliwy :)))

Leave A Response

* Denotes Required Field