Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec – recenzja

W dzisiejszym wpisie chcę Ci przedstawić książkę, która wywarła na mnie ogromny wpływ i ustabilizowała moją wiedzę na temat finansów.

Jej autorem jest Robert Kiyosaki, który mówi, że:

Głównym powodem naszych kłopotów finansowych jest to, że mimo długich lat nauki, nie nabywamy w szkole wiedzy o pieniądzach. Tak więc uczymy się pracować za pieniądze, ale nie uczymy się o tym, jak pieniądze powinny pracować dla nas.

Drogi czytelniku… Przedstawiam Ci książkę Bogaty ojciec, biedny ojciec. Czyli czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i średnia klasa.

Tytuł może wydawać się trochę śmieszny i dziecinny. Gdy po raz pierwszy usłyszałem o niej, pomyślałem sobie: Co to u licha jest? „Bogaty ojciec, biedny ojciec”? To chyba jakaś bajka dla dzieci… Ale przeglądałem kolejne recenzje i postanowiłem, że muszę ją przeczytać. Zresztą sam zobacz, co myślą o tej książce tacy ludzie jak Zig Ziglar czy Mark Victor Hansen:

Jeśli chcemy wydostać się na finansowy szczyt, koniecznie musimy przeczytać „Bogatego ojca, biednego ojca”. Książka uczy zdrowego rozsądku i zrozumienia rynku – niezbędnych elementów naszej finansowej przyszłości.
Zig Ziglar, światowej sławy autor i wykładowca

Jeżeli chcemy znać całą mądrość o tym, jak stać się i pozostać bogatym, przeczytajmy tę książkę. Zachęćmy swoje dzieci (nawet finansowo – jeśli musimy), aby zrobiły to samo.”
Mark Victor Hansen, współautor książki „Balsam dla duszy, czyli 101 opowieści z przepisami kulinarnymi

Robert Kiyosaki w swojej książce opowiada o dwóch ojcach – biednym i bogatym. Jeden z nich był edukowany, zdobył doktorat, a następnie kontynuował studia na kolejnych uczelniach. Drugi natomiast nigdy nie ukończył ósmej klasy.

Obaj mężczyźni odnieśli wielki sukces w swojej karierze, ciężko pracując przez całe życie. Obaj mieli wysokie dochody, ale tylko jeden miał ciągłe kłopoty finansowe. Umierając, jeden ojciec pozostawił rodzinie miliony dolarów, a drugi długi do spłacenia. Co takiego wydarzyło się w ich życiu? Co spowodowało tak diametralne różnice? Dowiesz się o tym czytając „Bogatego ojca”.

Pisząc ten artykuł, przypominają mi się słowa Henry’ego Forda:

Jesteś biedny i nieszczęśliwy nie dlatego, że Bóg tak chciał, ale dlatego, że Twój ojciec wpoił Ci, że tak musi być.

Może nie do końca słowa te oddają przekaz jaki niesie ze sobą ta książka, ale na pewno po części tak. Jeśli nie czytałeś jeszcze tej książki to zachęcam Cię gorąco, abyś to zrobił. Naprawdę warto.

Leave A Response

* Denotes Required Field